Koncerty w czasie pandemii. Jak mogą wyglądać w przyszłości?

Na całym świecie trwają rozmowy w sprawie ponownych organizacji imprez masowych. W wywiadzie dla „Billboard” przedstawiciel firmy Ticketmaster przedstawił jak w przyszłości mogą wyglądać koncerty.

Fot. Pixabay

Od marca branża rozrywkowa wciąż jest w trudnej sytuacji.  Miliony artystów, ale również ich realizatorów, kierowców, managerów, osób technicznych czy organizatorów imprez nie ma pracy. Perspektywy są równie mało optymistyczne, ponieważ w większości państw koncerty są prędzej odwoływane niż organizowane. A te, które się odbywały były na specjalnych warunkach sanitarne, jak między innymi zmniejszona liczba uczestników czy obowiązkowe maseczki.

W rozmowie z „Billbard” Mark Yovich, przedstawiciel firmy Ticketmaster, która zajmuje się sprzedażą i dystrybucją biletów na wydarzenia, przekazał jak w przyszłości mogą wyglądać koncerty. Sytuację opisał też magazyn „Teraz Rock”.  Yovich zaznacza, że gdy szczepionka zostanie wprowadzona do użytku zwiększy się szansa na powrót imprez masowych.

Jednak jak dodaje, może się tak stać, że organizator będzie wymagał od uczestników przedstawienia zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na COVID-19. Warunkiem byłoby wykonanie badań na 24-72 godziny przed koncertem. Osoby, które nie przedstawiłyby zaświadczenia, nie byłyby wpuszczane na wydarzenie.

Cały czas prowadzone  są w tej kwestii rozmowy. Organizatorzy imprez zastanawiają się jak w najbardziej bezpieczny sposób zorganizować wydarzenia i jakie metody zastosować. Zapowiadają, że imprezy na większą skalę wrócą w 2021 roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]