Minister edukacji chce zmiany lektur: „Więcej treści patriotycznych i katolickich”

Przemysław Czarnek jeszcze zanim stał się ministrem edukacji i nauki, był już bardzo znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Teraz postanowił zabrać się za zmianę kanonu lektur. Uznał, że powinno być w nich więcej treści patriotycznych i religijnych. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Minister Czarnek był gościem w Polskim Radiu. Tam przekazał, że planuje wprowadzić zmiany w kanonie lektur szkolnych. Chce, aby znalazło się tam znacznie więcej treści patriotycznych, niepodległościowych i katolickich. Czarnek tłumaczy, że dzięki temu najmłodsi dowiedzą się, że żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju dzięki ciężkiej pracy poprzednich pokoleń.

Jak dodaje minister edukacji narodowej, w szkołach już takie treści występują. Dlatego teraz trzeba zająć się tym dokładniej, właśnie poprzez wybór lektur, ale również podręczników.

„Zwłaszcza podręczniki do historii najnowszej, które dopiero będą tworzone pewnie, bo to jest czwarta klasa w szczególności, a które będą pokazywały również losy naszej niepodległości w ostatnim stuleciu.”

-doprecyzował Przemysław Czarnek.

Do tej pory minister zaprezentował się głównie poprzez zwalnianie i zatrudnianie nowych osób w swoim ministerstwie, a także poprzez wyciąganie konsekwencji od szkół, w których nauczyciele pozwolili młodzieży na uczestniczenie w Strajkach Kobiet. Minister wtedy uznał, że jest to zachowanie pedagogów było niedopuszczalne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]