Sklepy meblowe będą znów otwarte? Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przekaże rekomendacje

Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii przekazała, że chce zarekomendować rządowy jak najszybsze otwarcie sklepów meblowych. Aby wszystko odbywało się w sposób bezpieczny, miałyby pojawić się dodatkowe restrykcje.

Fot. Pixabay

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce zarekomendować rządowi ponowne otwarcie sklepów meblowych. W przyszłym tygodniu mają mieć miejsce spotkania, między innymi z producentami mebli, które mają pomóc w wypracowaniu pakietu prorozwojowego i wesprzeć działania eksportowe dla branży meblowej.

Wiceminister zapowiedziała też, że w przyszłym tygodniu resort zorganizuje spotkanie, m.in. z producentami mebli, które będzie służyło wypracowaniu pakietu prorozwojowego, wspierającego działania eksportowe, dla tej branży na kolejne miesiące. Następnie rekomendacje zostałyby przekazane do Rady Ministrów, która podjęłaby ostateczną decyzję w tej sprawie.

Póki co miały miejsce wideorozmowy z przedstawicielami branży meblarskiej. Podczas rozmowy zaproponowano dodatkowe restrykcje, które pomogą we wznowieniu działalności sklepów. Wśród nich jest zmniejszenie liczby klientów przebywających w sklepie do 1 osoby na 20 metrów kwadratowych, codzienna dezynfekcja miejsc strategicznych w placówkach czy dodatkowe dwa stanowiska do dezynfekcji rąk na każde 500 metrów kwadratowych powierzchni. Dodatkowo miałaby pojawić się osoba, która zajmowałaby się kontrolą osób wchodzących do sklepu. Jej praca polegałaby na sprawdzeniu czy wszyscy zachowują dystans, mają maseczki i czy dezynfekują ręce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE