Andrzej Horban odpowiada Edycie Górniak: „Serdecznie zapraszam panią artystkę do szpitala”

Profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera, odniósł się do słów Edyty Górniak odnośnie statystów w szpitalach i braku wiary w pandemię. Zaprosił ją na oddział zakaźny.

Fot. Wikipedia/ By Daniel Kruczynski – Edyta Gorniak, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9727848

Główny doradca premiera ds. walki z koronawirusem na antenie Radia ZET skomentował wypowiedzi piosenkarki Edyty Górniak, która nie przyjmuje do wiadomości istnieje pandemii COVID-19. W swoich ostatnich nagraniach, które opublikowała przekazała, że na odporność dobra jest witamina C i D, a także oregano. Górniak uważa też, że w szpitalach leżą statyści. Deklarowała też, że nigdy się nie zaszczepi.

„Serdecznie zapraszam panią artystkę do szpitala. Damy jej nawet ładny kombinezonik i maskę, żeby się ochroniła. Chociaż jak nie wierzy, to pewnie nie jest jej potrzebna.”

-powiedział profesor Horban. Dodał jednak, że każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów.

„Są ludzie, którzy głoszą, że ziemia jest płaska i mają jakieś argumenty. W końcu jak człowiek popatrzy, to ona jest płaska. A widział ktoś wirusa? Nie widział. Pani artystka nie widziała wirusa, bo to małe.”

-zażartował ekspert.

Andrzej Horban przekazał też jak jego zdaniem mogą wyglądać święta. Uważa, że jest duża szansa, że będzie „w miarę normalnie”. Jednak trzeba pamiętać, że to wszystko zależy od nas. Jeśli wszyscy będą zachowywać się w odpowiedni sposób, stosować wszystkie zasady bezpieczeństwa, to liczba zachorowań spadnie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]