Czy można wymienić opony w czasie pandemii? Ministerstwo Zdrowia tłumaczy

W czasie wiosennego lockdownu pojawiły się niejasności związane z możliwością wymiany opon na letnie. Teraz przyszedł czas na wymianę opon na zimowe. Ministerstwo Zdrowia wytłumaczyło czy jest to dozwolone.

Fot. Pixabay

Listopad to czas kiedy Polacy zmieniają opony na zimowe. Podczas wiosennego lockdownu pojawiły się wątpliwości czy jest to w ogóle możliwe w czasie pandemii.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski Przemysł Oponiarski i Związek Dealerów Samochodów skierowało pismo do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o potwierdzenie czy wymiana opon jest teraz możliwa. W odpowiedzi na pismo resort przekazał, że wizyta jest jak najbardziej dozwolona, niezależnie od wprowadzonych ograniczeń wynikających z drugiej fali COVID-19.

W rozmowie z Wprost, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego zaznaczył, że nie warto czekać na śnieg i udać się do serwisu jak najszybciej. Temperaturą graniczną dla opon letnich jest 7 stopni Celsjusza. Jeśli jeździmy na oponach letnich przy niższej temperaturze, bieżnik opony nie zapewnia odpowiedniej przyczepności i droga hamowania wydłuża się.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]