Kolejny sędzia TK dostanie ochronę SOP!

Jak informuje TVN24, profesor Jakub Stelina został objęty ochroną Służb Ochrony Państwa. To już kolejny sędzia TK, który dostanie wsparcie SOP. 

Decyzją szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, sędzia Jakub Stelina zostanie objęty ochroną SOP. To już kolejna osoba z Trybunału Konstytucyjnego, która w ostatnim czasie dostała wsparcie Służb Ochrony Państwa. Wśród osób chronionych jest między innymi Krystyna Pawłowicz czy Julia Przyłębska.

„Słyszałem, że jest plan objęcia ochroną wszystkich sędziów Trybunału. To by była katastrofa dla SOP-u, bo już teraz jest ciężko przez braki kadrowe spowodowane przez zakażenia i kwarantanny wielu funkcjonariuszy.”

-powiedział w rozmowie z TVN24 ich informator.

Profesor Jakub Stelina wykłada również na Uniwersytecie Gdańskim. Kilka dni po ogłoszeniu decyzji TK w sprawie aborcji w sieci pojawiło się nagranie z wykładu z prawa pracy, które prowadził profesor. Jedna ze studentek przeczytała oświadczenie skierowane do Jakuba Steliny:

„Jako studentka, a tym bardziej jako kobieta nie wyobrażam sobie uczęszczania na zajęcia, a tym bardziej na egzamin do kogoś, kto kilka dni temu podeptał moje prawa. Dlatego apeluję do pana o rezygnację z pracy na naszej uczelni. Być może jest pan specjalistą z zakresu prawa pracy, jednak konstytucjonalista z pana marny, a co najważniejsze mam wrażenie, że zapomniał pan, czym jest człowieczeństwo i właśnie tym motywuję swoją prośbę.”

-powiedziała studentka, a pozostali koledzy i koleżanki wsparli ją pokazując symbole Strajku Kobiet.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]