Nowe rekomendacje dotyczące maseczek!

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom opublikowało nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek. Z badań wynika, że zmniejszają ryzyko zakażenia aż o 79%! 

Fot. Pixabay

Choć na początku nie wszyscy lekarze i naukowcy uważali, że maseczki powinny nosić również osoby zdrowe, teraz są zgodni. Jak potwierdzają eksperci, maseczki ochronne zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem aż o 79 procent. W przypadku pomieszczeń zamkniętych, skuteczność jest jeszcze większa!

Jak wynika z rekomendacji CDC, dzięki maseczkom można znacząco zmniejszyć zarówno ryzyko pierwotnego, jak i wtórnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Eksperci zaznaczają, że najskuteczniejsze są maski dwu i trójwarstowe. Nie zalecają natomiast zasłaniania twarzy przyłbicą, chustami czy golfami- zwyczajnie nie jest to skuteczne.

Warto jednak pamiętać o odpowiedniej higienie. Maseczki należy prać codziennie i nie zakładać nigdy jej mokrej. Jeśli używane są filtry, trzeba je regularnie wymieniać. Nowe wytyczne mówią też o odpowiednim dopasowaniu masek. Warto zwrócić uwagę, aby opierać je na grzbiecie nosa, muszą też przylegać do policzków i brody, a także zakrywać skórę. Dzięki temu powietrze nie ucieka na boki. Eksperci zwrócili też uwagę na przemieszczanie się taksówkami. Tam zalecają uchylenie okien  i maseczkę przez cały czas podróży.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]