Premier po spotkaniu z przedstawicielami Pfizer! „Wygramy z koronawirusem”

Trwa konferencja premiera po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer. Przekazał, że szczepionka pomoże zarówno zdrowiu i życiu Polaków, jak i gospodarce. 

O 12:15 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicielki firmy Pfizer, Doroty Hryniwieckiej- Firlej. Jak zaznaczył premier, koronawirus zmusił wszystkich do ograniczeń i wyrzeczeń, a także stworzył wiele problemów gospodarczych. To wszystko jednak może się zmienić jak tylko rozpocznie się dystrybucja szczepionki na COVID-19.

Premier przekazał, że pierwszy raz od tygodni średnia liczba zakażeń zaczęła spadać. Nie oznacza to jednak, że możemy już być spokojni. Wciąż jest to bardzo wysoka liczba. Dlatego Mateusz Morawiecki jest pełen nadziei, że przeczekamy ten czas w domach, a gdy tylko pojawi się w Polsce najbardziej innowacyjna szczepionka na koronawirusa, skorzysta z niej jak najwięcej osób. Przekazał też szczegóły spotkania z przedstawicielami firmy Pfizer.

„Było to bardzo owocne spotkanie. Model dystrybucji opiera się o bardzo skrupulatne wyliczenia. Dzięki nim uda się jak najszybciej wejść w proces szczepień. Chcemy być natychmiast gotowi, aby zacząć szczepić”

-powiedział premier. Dodał, że szczepionki w pierwszej kolejności mają być dostępne dla osób starszych i najbardziej narażonych na działanie COVID-19, a także dla personelu medycznego i służb mundurowych.

„Nadal prowadzimy trudną walkę z COVID, ,ale widzę wyraźnie, że tą walkę wygramy. Musimy tylko ograniczyć jak najszybciej problemy i straty w poszczególnych branżach. Do tego miedzy innymi będzie służył też proces szczepień.”

-dodał na koniec Mateusz Morawiecki. Premier zaapelował też, aby w dalszych czasie rozsądnie podchodzić do życia codziennego i zawodowego, stosować maseczki, dezynfekcje i dystans.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]