Szpital pilnie potrzebuje wsparcia dla pacjentów

Szpital im. św. Jana Pawła II zamieścił apel o pomoc na zakup aparatu do donosowej terapii wysokoprzepływowej. Odpowiednie dotlenienie pacjentów covidowych na pierwszym etapie choroby jest niezwykle ważne.

By KSS – Praca własna, Domena publiczna/Wikipedia

Krakowski Szpital im. św. Jana Pawła II zwrócił się o pomoc do Małopolan o pomoc w zakupie aparatury do donosowej tlenowej terapii wysokoprzepływowej.

„U pacjentów, którzy mają uszkodzone płuca przez wirusa SARS-Cov-2 i upośledzoną wymianę gazową z narastającym problemem duszności, występuje o wiele większe zapotrzebowanie na tlen, narasta częstość oddechów, wysiłek oddechowy i zmęczenie. Przy zastosowaniu specjalistycznego aparatu do donosowej terapii wysokoprzepływowej stan pacjentów znacznie się poprawia.” – czytamy w apelu.

Szpital potrzebuje zakupić przynajmniej kilka takich aparatów na oddział.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto szpitala na konto 78 1240 4722 1111 0000 4849 1484 z dopiskiem tlenoterapia covid-19

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]