Ten zwyczaj zmniejsza ryzyko zakażenia się COVID-19!

Naukowcy z Wielkiej Brytanii udowodnili, że w bardzo prosty sposób można zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w domu. Wystarczy jedynie, że wieczorem otworzy się okno w sypialni.

Fot. Pixabay

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że bardzo łatwo można uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. Jak wynika z raportu Environmental Modeling Group opracowanego dla grupy doradczej ds. sytuacji kryzysowych rządu Wielkiej Brytanii, jedyne co trzeba zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia to otworzyć wieczorem okno w sypialni.

Spanie przy otwartym oknie umożliwia lepszą wentylację pomieszczeń i zmniejsza ryzyko zakażenia aż o połowę! Oczywiście równie ważne jest wierzenie w ciągu dnia całego mieszkania, ale kluczowym pomieszczeniem jest miejsce gdzie śpimy, czyli sypialnia. Chroni to przed przenoszeniem SARS-CoV-2 tak skutecznie jak noszenie maseczek, dystans czy częste dezynfekowanie rąk.

Jak pokazują poprzednie badania, spanie przy otwartym oknie również wzmacnia organizm i zwiększa ogólną odporność. Pomoże też tym, którzy mają problemy z zasypianiem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]