Uwaga na niebezpieczne zabawki! Dziecko połknęło 50 magnesowych kulek

Popularne ostatnio magnesy neodymowe z których można budować różne figury, w rękach dzieci mogą stanowić spore zagrożenie. W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie z brzucha dziecka wyciągnięto 50 takich kulek.

fot. Pixabay

Krakowscy lekarze przestrzegają przed takimi zabawkami. Są niezwykle łatwe do przełknięcia, jednak w organizmie mogą wyrządzić wiele szkód.

Jak informuje RMF FM, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie były ostatnio trzy przypadki połknięcia magnesów neodymowych przez dzieci.

Jak informują lekarze jest to wynik ciekawości świata wyrażany przez dzieci. Ciekawość ta jest jednak czasem niebezpieczna.

W brzuchu jednego z dzieci znaleziono aż 50 takich magnesów. Lekarze przestrzegają, że kulki mają bardzo silne działanie magnetyczne, co może doprowadzić do niedrożności wewnątrzjelitowych i w konsekwencji trzeba je usuwać operacyjnie.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]