Bank poparł Strajki Kobiet. Kaja Godek ogłosiła, że ona i jej fundacja usuwa w nim konto

Kaja Godek zdecydowała się na zmianę banku. Wszystko ze względu na wpis, który opublikował mBank. W swoim oświadczeniu firma przyznała, że wspiera Strajk Kobiet. 

Fot. Jakub Kaminski/East News

Założycielka fundacji Życie i Rodzina miała od lat konto w mBanku i tam również założyła konto firmowe. Jednak po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który uznał ją za niezgodną z Konstytucją, bank postanowił również przekazać wsparcie kobietom. W jednym ze swoich wpisów opublikowali czarno-biały film przedstawiający swoich pracowników, a także symbol Strajku Kobiet- błyskawicę. Dodano też hasło „Wspieramy”.

Nie wszystkim to się spodobało. Wielu przeciwników aborcji deklarowało zmianę banku i nie kryli oburzenia z zaistniałej sytuacji. Uznali, że bank nie powinien angażować się w takie sprawy i pozostać neutralnym. Nie kryła oburzenia również Kaja Godek publikując oświadczenie, w którym przekazała, że podjęła decyzję o zakończeniu współpracy.

„Jak Państwo wiecie, mBank poparł proaborcyjne strajki. Jest to bank, w którym Fundacja Życie i Rodzina od lat miała konto. Podjęliśmy zatem decyzję o przeniesieniu do innego banku i w dniu dzisiejszym zakończyliśmy ten proces.”

-napisała Kaja Godek na stronie internetowej fundacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]