Coraz więcej chętnych do pracy w szpitalach tymczasowych

Wciąż trwa rekrutacja do pracy w covidowych szpitalach tymczasowych. Zgłaszają się zarówno pracownicy wykwalifikowani jak i wolontariusze, którzy chcą dopiero nabrać doświadczenia. 

Fot. Pixabay

Jak informuje Radio Kraków do pracy w szpitalach tymczasowych zgłosiło się już 430 osób. Zgłasza się kadra wykwalifikowana jak lekarze i pielęgniarki ale sporo zgłoszeń jest również ze strony studentów czy nawet harcerzy.

Zapotrzebowanie na personel jest ogromne o czym cały czas przypomina wojewoda małopolski Łukasz Kmita w apelach do mieszkańców Małopolski. Wygląda na to, że apel ma swój odzew bo do pracy zgłasza się coraz więcej ludzi, często młodych chcących zdobyć doświadczenie.

Największe zapotrzebowanie jest oczywiście na wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarki a tych również zgłasza się coraz więcej. Jak informuje stacja zgłaszają się także chętni do obsługi technicznej oraz organizacyjnej.

W Małopolsce ma powstać sześć szpitali tymczasowych. Pierwszy działa już przy ul. Kopernika i Botanicznej a do końca listopada uruchomiony ma zostać drugi w Hali Expo.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE