Nowy sondaż! Zaskakujący zwrot w poparciu!

Zaskakujący nowy sondaż poparcia dla partii politycznych. Mimo wprowadzonych obostrzeń poparcie dla partii rządzącej rośnie. To jednak nie wszystko.

Grzegorz Bukala/REPORTER

Najnowszy sondaż przeprowadził Estymator dla „DoRzeczy”.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 36,8 proc., co stanowi wzrost o 3,4 pkt. procentowanego względem poprzedniego sondażu Estymatora. Partia nie mogłaby jednak liczyć na samodzielne rządy. Zwycięskie ugrupowanie uzyskałoby 210 mandatów. Do samodzielnych rządów potrzebne jest 231.

To jednak nie wszystko. Mimo, że Koalicja Obywatelska znalazła się na drugim miejscu ma ona poparcie 29,3 proc., co również oznacza wzrost o 2,5 pkt. proc.

Na trzecim miejscu znalazła by się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 12,7 proc. Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica (9,4 proc.) i Konfederacja (6,6 proc.). Poniżej progu znalazłaby się Koalicja Polska, czyli połączone siły Kukiz’15 i PSL z poparciem 4,6 proc.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]