Dodatkowe zastosowanie popularnego suplementu na sen. Pomoże w walce z COVID?

Naukowcy sprawdzili jak działa melatonina na walkę z COVID-19. Okazuje się, że popularny środek stosowany najczęściej przy zaburzeniach snu może również pomóc przy leczeniu wirusa SARS-CoV-2. 

Fot. Shutterstock

Amerykańscy naukowcy z Clevland Clinic odkryli dodatkowe zastosowanie popularnego suplementu stosowanego przy zaburzeniach snu. Jak tłumaczą, melatonina ma wspomóc leczenie COVID-19. Przy badaniach wykorzystaną sztuczną inteligencję, która przeanalizowała dane pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Badania przeprowadzono na osobach w bardzo różnym wieku, którzy pochodzili z różnych ras, zarówno z chorobami współistniejącymi, jak i całkowicie zdrowych. Okazało się, że zastosowanie melatoniny zmniejszyło ryzyko zakażenia się koronawirusem aż o 30%, a w przypadku Afroamerykanów ryzyko malało aż o 52%!

Naukowcy podkreślają, że melatoninę można brać w odpowiednich ilościach bez konieczności konsultacji z lekarzem. Melatonina jest związkiem chemicznym, który jest pochodną tryptofanu. Wspomaga odpowiednią prace zegara biologicznego, regulując rytmy dobowe. Naukowcy zapowiedzieli kolejne badania w tym kierunku.

„Badania obserwacyjne i randomizowane badania kliniczne mają kluczowe znaczenie dla potwierdzenia korzyści z wykorzystywania melatoniny u pacjentów z COVID-19, ale jesteśmy podekscytowani możliwością ich dalszego zbadania.”

-dodaje twórca analizy, dr Feixiong Cheg.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE