Minister Zdrowia zabrał głos co z Bożym Narodzeniem

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, że „wiemy już na pewno, że trzeba być bardzo ostrożnym w luzowaniu obostrzeń„.

Fot. Shutterstock

Adam Niedzielski mówił, że jeśli do Bożego Narodzenia będzie spadek przypadków nie będzie trzeba wprowadzać nowych restrykcji, ale trzeba być ostrożnym w ich luzowaniu. Jako przykład podał Czechy.

„Byłem zwolennikiem ustalenia sztywnych kryteriów, żebyśmy wszyscy wiedzieli, co nas czeka. Ale to nie jest tak, że będziemy podejmować decyzje tylko na podstawie dziennej liczby zakażeń czy zachorowań. Przy zajętej w pełni infrastrukturze, nawet średnia liczba zachorowań dziennie – powiedzmy 10 tys. – może być sporym problemem” – dodał.

Na razie nie ma oficjalnych decyzji w sprawie świąt Bożego Narodzenia, ale przykład zamknięcia cmentarzy pokazuje, że rząd nie boi się podejmować trudnych decyzji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]