Oświęcim. Kierowca po amfetaminie i z narkotykami zatrzymany przez policjantów grupy Speed

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 38-latka, który wsiadł za kierownicę po amfetaminie. Kierowca fiata wpadł, bo przekroczył prędkość, a odpowie za posiadanie narkotyków oraz amunicji bez zezwolenia.

Fot. Pixabay

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w ubiegły piątek (13.11.br.) na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż po godz.18, w Nowej Wsi policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Fiat. Miernik prędkości wskazał 83 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, funkcjonariusze pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu się zorientowali, że 38 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie także sześć woreczków foliowych z tym narkotykiem. Z kolei podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili amunicję. 38 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych materiałów został mu postawiony zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków. Po przeprowadzeniu badania zabezpieczonych nabojów przez biegłego z zakresu broni i amunicji będzie możliwe postawienie 38 – latkowi także zarzutu posiadania amunicji bez zezwolenia.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie amunicji bez zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]