Ryszard Krauze nie trafi do aresztu! Jest decyzja sądu!

Jak dowiedział się Onet, sąd w Poznaniu nie uwzględnił zażalenia prokuratury na decyzję o braku aresztu dla Ryszarda Krauzego. Biznesmen razem z Romanem Giertychem i 10 innymi osobami został podejrzany o udział w wyprowadzeniu 90 milionów złotych.

Biznesmen wraz z Romanem Giertychem oraz 10 innymi osobami został podejrzany o udział w wyprowadzeniu 90 milionów złotych z giełdowej spółki Polnord. Został zatrzymany 15 października 2020 roku. Śledczy wnioskowali o trzymiesięczny areszt dla pięciu osób:Ryszarda Krauzego, Sebastiana J., Piotra Ś., Piotra W. oraz Michała Ś.

Jak dowiedział się portal Onet od obrończyni Ryszarda Krauzego, Sąd Okręgowy podzielił argumentację sądu pierwszej instancji. Wynika z niej, że nie było podstaw do tymczasowego aresztowania Krauzego. Jak dodaje adwokat, nie uprawdopodobniono nawet popełnienia przez niego przestępstwa. Tę samą informację potwierdził portal u mecenasa Rafała Wiecheckiego, który jest obrońcą Sebastiana J. i Piotra Ś.

Ryszard Krauze jest polskim przedsiębiorcą i jednym z najbogatszych Polaków wg notowania Wprost w latach 1994-2013. W 2006 roku nabył budynek, gdzie mieści się w muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach i przekazał go na własność archidiecezji krakowskiej. Był również członkiem Polskiej Rady Biznesu. Otrzymał wiele nagród, między innymi INFO- STAR czy Order Uśmiechu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE