Zima już tuż tuż. Podhale przygotowane. Może być jednak przykra niespodzianka

Wszyscy miłośnicy sportów zimowych zapewne nie mogą się już doczekać otwarcia sezonu na Podhalu. Zacieranie rąk i nóg potęgują informacje płynące od synoptyków, że nadchodzi zima a w najbliższy weekend temperatura spadnie poniżej zera. Niby wszystko się układa. Niby. 

fot. Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że na Podhalu w najbliższy piątek temperatura spadnie do 3 st. C. poniżej zera. To świetna wiadomość dla wszystkich miłośników sportów zimowych.

To pierwsze zwiastuny nadchodzącej zimy. Nawet jeżeli śnieg nie spadnie to stoki właściciele i tak zamierzają naśnieżać. Jak informuje onet.pl armatki na zakopiańskiej Harendzie i w Białce Tatrzańskiej mają ruszyć już 6 grudnia. Zakupiony już został nowoczesny system naśnieżania.

Właściciele ruszyli z inwestycjami, mimo że noclegi na Podhalu są zarezerwowane zaledwie w 20 procentach. To jednak wciąż nikogo nie przeraża a hotelarze liczą na zluzowanie obostrzeń z początkiem grudnia.

Jak jednak informuje RMF FM, rząd obawia się turystycznego ruchu na Podhalu i zakażeń w kolejkach na wyciągi. Ostatnie doniesienia nie są zbyt optymistyczne. Może się bowiem okazać, że pogoda będzie sprzyjać, śnieg będzie (albo naturalny albo z armatek), stoki będą przygotowane a obostrzenia nie znikną a przybędą nowe.

Tegoroczny sezon zimowy z pewnością będzie inny niż do tej pory.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]