Zmiany dotyczące kwarantanny! GIS opublikował komunikat!

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał informacje dotyczące nowych obowiązujących procedur jeśli chodzi o kwarantannę. Już pracownicy inspekcji nie skontaktują się z chorymi. Zrobi to za nich automat.

Pandemia koronawiursa nie ustępuje. W związku z digitalizacją inspekcji, wprowadzono pewne zmiany dotyczące kwarantanny. Najważniejsze informacje przekazał Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

Kilka dni temu GIS przekazał, że uruchomiony został specjalny numer telefonu, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną. Dotyczy on osób, które znajdują się w bazie EWP. Jak wczoraj dodał inspektorat, zniesiono również obowiązek wystawiania decyzji w formie papierowej. Pracownicy inspekcji nie dzwonią też z informacją o izolacji. Robi to automat. Zmiany dotyczą również poświadczania kwarantanny pracodawcom.

 

-przekazał GIS wczoraj wieczorem. Dodano również, że na potrzeby walki z pandemią dokonano zakupu 4 tysięcy telefonów z dostępem do internetu, 9 tysięcy laptopów, a także zainstalowano 4 tysiące nowoczesnych telefonów stacjonarnych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE