Poseł PiS odchodzi z partii ! „Jesteśmy bohaterami!”

Lech Kołakowski w rozmowie z RMF FM powiedział, że odchodzi z PiS. Powodem jest sprzeciw wobec ustawy „piątka dla zwierząt”.

Podczas porannej rozmowy w radiu RMF FM, poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że odchodzi z partii. Jednym z głównych powodów odejścia polityka jest sprzeciw wobec tzw. „piątki dla zwierząt”. Poseł zaznaczył, że robi to z bólem, ale czara goryczy się przelała. Wraz z nim odejść ma też kilka innych osób.

„Dziś odchodzę z PiS. Nie jesteśmy uciekinierami, jesteśmy bohaterami. To grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła. Decyzje są już podjęte. Robimy to z wielkim bólem.”

-powiedział Lech Kołakowski. Zapytany został też o to czy wśród osób, które planują odejście jest również były minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski. Jak przekazał Kołakowski, trwają rozmowy. Zadeklarował jednak, że w tej chwili jest to tylko kilka osób, ale wkrótce może się zdarzyć tak, że będzie to liczba sięgająca klubu parlamentarnego.

Lech Kołakowski podkreślił, że od maja domagał się spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, jednak do niego nigdy nie doszło. Zdaniem posła to „otoczenie wokół prezesa” przeszkodziło w rozmowie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE