Wicepremier zapowiada kolejne wsparcie dla poszkodowanych branż!

Jarosław Gowin zapowiedział nową pomoc dla branż dotkniętych pandemią koronawirusa. Świadczenia w wysokości do 2 tysięcy złotych otrzymaliby pracownicy z umową o pracę i umową zlecenie. Pieniądze będą wypłacane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. 

Fot. Pixabay

Jarosław Gowin podczas wczorajszego Forum Przedsiębiorców Małopolski przekazał, że pojawi się nowe wsparcie dla osób pracujących z poszkodowanych przez epidemię COVID-19 branżach. Miałoby to być wsparcie uzupełniające obecne już wypłaty postojowego i zawieszenie składek ZUS.

Wicepremier wytłumaczył, że dla firm, które musiały całkowicie zawiesić swoją dzialalność skierowana będzie wypłata do 2 tysięcy złotych na każdy etat i każdą umowę zlecenie w branżach, na które mocno wpłynęła pandemia. Pieniądze pochodzić będą ze specjalnego Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Dzięki temu uda się ponownie wesprzeć gospodarkę i nie będzie konieczności podejmowania działań radykalnych, takich jak lockdown.

Gowin zastrzega jednak, że taka możliwość kierowana do większości firm przez zmianę polskich przepisów. Natomiast w przypadku przedsiębiorców, którzy wyczerpali już limit pomocy, potrzebna będzie notyfikacja KE, o którą już wystąpiono. Jak dodaje Jarosław Gowin, poszkodowane branże nie mogą zostać pozostawione samym sobie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]