Wkrótce kolejne sklepy będą czynne? Wiceminister rozwoju wskazała, które otworzą się jako pierwsze!

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semaniuk przekazała, że wkrótce mogą zapaść decyzje o ponownym otwarciu branży handlowej. Już w środę premier może przekazać pierwsze informacje. 

Fot. Pixabay

Olga Semaniuk przekazała, że decyzja o powolnym odmrożeniu branży handlowej może zapaść po posiedzeniu sztabu kryzysowego w środę. Wtedy też odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, który prawdopodobnie przekaże pierwsze informacje.

Wiceminister rozwoju dodała, że opracowano listę dodatkowych obostrzeń epidemicznych, które zostałyby wprowadzone w sklepach, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusa SARS-CoV-2. Lista powstała po spotkaniu Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami branży meblarskiej, które odbyło się w sobotę.

„Premier zobowiązał się do przedstawienia tych obostrzeń Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, która może je przyjąć lub odrzucić w zależności od sytuacji epidemicznej kraju. Jeżeli liczba zakażeń będzie spadać, mam nadzieję, że branżę meblarską będziemy mogli jako pierwszą zacząć odmrażać”

-zapewniła wiceminister w rozmowie z TVP Info.

W tej chwili zamknięte są między innymi sklepy meblowe, odzieżowe, obuwnicze. Wciąż jednak otwarte są galerie handlowe, w których można skorzystać z innych punktów usług czy sklepów spożywczych. Otwarte są również sklepy z produktami dla zwierząt czy księgarnie. Czynne są również sklepy budowlane.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]