Wokalista disco polo wyśmiał Kazika Staszewskiego: „Kto by chciał kupić ich płytę?”

Sławomir Świerczewski wypowiedział się na antenie Polsat News na temat Funduszu Wsparcia Kultury. Wyśmiał też Kazika Staszewskiego, który wcześniej przekazał, że pieniądze z funduszu są kradzionymi pieniędzmi. Lider Bayer Full stwierdził, że nikt o zespole Kult nie pamięta i nie kupuje ich płyt. 

By Bieniecki Piotr – http://www.fototeo.pl Praca własna, CC BY-SA 4.0/Wikipedia

W ostatnim czasie duże emocje budzi Fundusz Wsparcia Kultury. Na stronie ministerstwa opublikowano listę beneficjentów, którzy skorzystają z zapomogi. Wśród nich jest między innymi Sławomir Świerczyński, lider disco polowego zespołu Bayer Full. Miał on otrzymać 550 tysięcy złotych, ale póki co, decyzją ministra Piotra Glińskiego, wypłaty zostały wstrzymane. Jak podkreślał minister, wszystko ze względu na potrzebę ponownej weryfikacji.

Wcześniej Kazik Staszewski wypowiedział się na temat wsparcia dla muzyków. Napisał na swoim profilu na Facebooku, że on o takie pieniądze nie ubiegał się ze względu na to, że inni jej potrzebują bardziej, a poza tym, rząd nie może dać pieniędzy bo ich nie ma.

„Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.”

-dodał muzyk. Wczoraj jego słowa skomentował sam Sławomir Świeczyński, na antenie Polsat News.

„Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że „nie chcemy waszych pieniędzy”… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską?”

-powiedział gwiazdor disco polo. Dodał też, że jest to najgłupsza wypowiedź jaką słyszał i na antenie zastanawiał się kto w ogóle chciałby kupić ich płytę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]