Boląca szczęka i zgrzytanie zębami? Wpływa na to COVID!

Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie odkryli zaskakujące skutki pandemii koronawirusa. Ze względu na wszechobecny stres związany z COVID-19 wiele osób ma problemy z bólem ustno-twarzowym oraz zaciskaniem szczęki i zgrzytaniem zębami.

Fot. Shutterstock

Naukowcy z Tel Awiwu przeprowadzili badania, z których wynika, że wiele osób cierpi na dolegliwości ustno- twarzowe, a winny wszystkiemu jest koronawirus! Wszystko z powodu stresu jaki towarzyszy nam podczas epidemii. Większość osób boi się o swoje zdrowie i swoich najbliższych, stres powodują też liczne zmiany, zakazy i obostrzenia. A to wpływa na wzrost bólu ustno- twarzowego, ale również na zaciskanie szczęki i zgrzytanie zębami.

W badaniu udział wzięły zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w bardzo zróżnicowanym wieku. Spośród 1800 osób, które poddały się analizie, odnotowano wzrost tych objawów o 10-25 procent. Jak się okazuje, problem ten dotyka częściej kobiet i osób w przedziale wiekowym 35 – 55 lat.

Zdaniem ekspertów średnie pokolenie odczuwa tę dolegliwość dlatego, ponieważ zostali oni zamknięci w domach, bez dodatkowej pomocy, często z małymi dziećmi, pracując pod presją czasu i w zupełnie innych warunkach niż do tej pory. To wszystko pływa również na poziom stresu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE