Co dalej z godzinami dla seniorów? Jest komentarz Ministerstwa Rodziny!

Opublikowano odpowiedź na interpelację posła Marcina Kierwińskiego odnośnie zmian obowiązujących regulacji dotyczących godzin dla seniorów. Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt przekazała, że ministerstwo nie planuje wprowadzić żadnych poprawek. 

Fot. Shutterstock

Anna Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej przekazała, że ministerstwo nie planuje wprowadzić zmian odnośnie godzin dla seniorów. Jest to odpowiedź na interpelację posła Marka Kiewińskiego, który chciał się dowiedzieć dlaczego w czasie trwania godzin dla seniorów opiekunowie osób starszych nie mają możliwości zrobienia zakupów w ich imieniu. Polityk chciał wiedzieć czy rząd planuje zmianę tej kwestii.

Sekretarz stanu przekazała, że celem obowiązujących godzin dla seniorów jest ochrona osób powyżej 60 roku życia i minimalizowanie ryzyka zakażenia. Zaznaczyła, że do resortu wpływają skargi dotyczące trudności w realizacji usług, jednak są to pojedyncze zgłoszenia.

„Jednakże w przypadku wystąpienia trudności w realizacji usług opiekuńczych, w pierwszej kolejności należy rozważyć wprowadzenie w dotychczasowym systemie pracy opiekunów świadczących usługi, takich rozwiązań organizacyjnych, które umożliwią dokonywanie zakupów osobom potrzebującym.”

-dodała Anna Schmidt.

Wiele osób nie jest zadowolona z wprowadzonych godzin dla seniorów. Obowiązują one od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 12. Wtedy wejść do sklepu może jedynie osoba powyżej 60 roku życia. Wzbudza to negatywne emocje u osób, które np. chcą zrobić zakupy dla swoich rodziców, dziadków czy opiekunów a zostają wyrzucani ze sklepów. Niezadowoleni są też właściciele sklepów i sieci handlowych. Godziny dla seniorów obowiązują w obiektach handlowych i usługowych, w których przeważająca dzialalność opiera się na sprzedaży między innymi żywności, kosmetyków, środków czystości czy leków. Rozporządzenie działa również na poczcie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]