Coraz więcej firm rezygnuje z tarczy PFR! Wśród nich znana firma odzieżowa!

Aż 25 spółek wycofało wnioski o pomoc finansową w ramach tarczy Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm. Problemem są między innymi kryteria przyznawania pomocy. Nie mogła z niej skorzystać nawet znana firma odzieżowa LPP, do której należą takie sklepy jak Reserved czy House. 

Fot. Pixabay

Jak wynika z informacji Business Insider Polska, aż 25 firm wycofało swoje wnioski o pieniądze w ramach tarczy finansowej PFR. Tarcza działa od lipca i wsparcie finansowe skierowane zostało do spółek, które zatrudniają conajmniej 249 osób, mają sumę bilansową przekraczającą 43 miliony euro i ponad 50 milionów euro rocznego obrotu. Do niedawna wsparcie otrzymało jedynie 14 firm.

Teraz finansowanie przedłużono ze względu na drugą falę wirusa SARS-CoV-2. I tak rozpatrzono kolejne 170 wniosków, z czego 50 spółek dostanie wsparcie, 25 wypłat zostało zablokowanych przez służby specjalne i aż 25 firm się wycofało. Jak tłumaczy Business Insider, PFR uważa, że przedsiębiorstwa, które zrezygnowały ze wsparcia poprawiły swoje wyniki w III kwartale lub nie zanotowały tzw. ujemnej EBITDA, która jest niezbędna w przypadku ubiegania się o wypłatę.  Tak właśnie było w przypadku firmy LPP, do której należą takie sklepy odzieżowe jak House, Reserved, Cropp czy Mohito. Dlatego firma skorzystała jedynie z wypłat na dofinansowanie wynagrodzeń, ale zrezygnowała z pożyczki.

Nad każdym wnioskiem pracują też służby specjalne. Każdy podział pieniędzy jest kontrolowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Krajową Administrację Skarbową. Ich ocena ma ogromne znaczenie przy przyznawaniu pieniędzy z tarczy PFR.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]