Dojdzie do podwyżek biletów? Dzisiaj decyzja

Temat podwyżek biletów MPK powraca od kilku miesięcy jak bumerang. Kilka podejść na sesji Rady Miasta nie zaskutkowało głosowaniem a zaledwie negocjacjami i nowymi propozycjami. Dzisiaj radni powrócą do rozmów. Czy podwyżka biletów zostanie przegłosowana? Jeżeli tak to jakie będą nowe ceny?

Fot. Kraków w Pigułce

Sesja Rady Miasta rozpoczęła się o godz. 10.00 przy Placu Wszystkich Świętych. Z powodu epidemii rada przebiegać będzie w trybie mieszanym.

Zdania co do podwyżek biletów nadal są podzielone. Projekt prezydencki zakłada 4 zł za bilet 20-minutowy, 6,60 zł za godzinny i 8 zł za 90-miutowy. Zlikwidowany ma być bilet sieciowy na jedną linię a na wszystkie linie ma kosztować 96 zł.

Z tą propozycję nie zgadza się Koalicja Obywatelska, która wprawdzie postuluje za podwyżkami, ale niższymi. Bilet sieciowy ma według propozycji kosztować maksymalnie 80 zł.

Przeciw jakimikolwiek podwyżkami są radni Prawa i Sprawiedliwości a także z Krakowa dla Mieszkańców.

Sesja RM może potrwać kilka godzin. Czy decyzje w kwestii podwyżek biletów zapadną już dziś? O tym poinformujemy na bieżąco.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]