Jest pierwszy domowy test na koronawirusa! Wynik uzyskuje się już po 30 minutach!

Amerykańska Agencja Żywności i Leków zatwierdziła pierwszy domowy test, który potwierdza zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wynik otrzymuje się po 30 minutach od wykonania badania, które nie wymaga wysyłania wymazu do laboratorium.

Pomimo, że wkrótce mają być dostępne do użytku publicznego pierwsze szczepionki na koronawirusa, naukowcy uważają, że testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 będą wciąż bardzo istotne przy walce z chorobą. Pierwsze testy do samodzielnego użytku już zaczynały się pojawiać, jednak wciąż występowały jakieś problemy.

Teraz Amerykańska Agencja Żywności i Leków zatwierdziła do samodzielnego użytku pierwszy domowy test na COVID-19. Test należy do firmy Lucira Health i wykonywany jest w podobny sposób jak większość badań na obecność koronawirusów. Wymazów natomiast nie trzeba wysyłać do laboratorium, a wynik widoczny jest w ciągu 30 minut.

Osoba, która podejrzewa u siebie zakażenie musi pobrać wymaz z nosa i umieścić ją w urządzeniu sprawdzającym czy znajduje się w próbce patogen wywołujący wirusa SARS-CoV-2. Sprzęt może być stosowany zarówno w domach, biurach, jak i w placówkach medycznych. Warunkiem skorzystania z niego jest ukończone 14 lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]