Przedsiębiorcy wciąż mogą ubiegać się o mikropożyczkę

Przedsiębiorcy wciąż mogą ubiegać się o bezzwrotną pożyczkę w Grodzkim Urzędzie Pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Do końca roku czeka jeszcze 200 mln zł. do rozdysponowania.

Fot. Pixabay

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie wciąż ma do rozdysponowania 200 mln zł. dla przedsiębiorców. Wnioski można składać do końca roku.

Kwota może nie jest powalająca bo tylko 5 tys. zł. w ramach bezzwrotnej pożyczki dla przedsiębiorców, ale obecnie prawdopodobnie nawet taka kwota może być potrzebna.

Jak informuje dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy Marek Cebulak Nie trzeba mikropożyczki oddawać, nie trzeba rozliczać i można ją przeznaczyć na jakiekolwiek bieżące wydatki. A tych jest na pewno sporo – nawet jeżeli przedsiębiorca jest zwolniony z opłaty składek ZUS, to wciąż musi płacić czynsz, prąd, Internet; może potrzebuje zakupić komputer czy telefon.

Warunkiem uzyskania pomocy jest prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020r. Wnioski można składać online lub wrzucając wniosek do skrzynki przed Grodzkim Urzędem Pracy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE