Komisja Etyki Poselskiej ukarała Przemysława Czarnka. Minister krytykuje decyzję

Minister edukacji został ukarany naganą przez Komisję Etyki Poselskiej za swoje słowa odnośnie osób LGBT. We wpisie na Twitterze skomentował dezycję komisji.

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Przemysław Czarnek obecnie sprawuje funkcję ministra edukacji. Wiele kontrowersji budzi jego stanowisko, ponieważ swojego czasu bardzo mocno krytykował zachowania młodych ludzi, szczególnie tych, którzy są odmiennej orientacji.

W czerwcu na antenie TVP Info powiedział słowa, które odbyły się szerokim echem. Polityk twierdził, że trzeba bronić się przed ideologią LGBT, która jest rodzajem zepsucia i deprawacji. Dodał, że należy skończyć słuchać idiotyzmów o prawach człowieka i równości. „Ci udzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją”- mówił Przemysław Czarnek. I to właśnie za te słowa Komisja Etyki Poselskiej ukarała go naganą.

Minister edukacji nie stawił się jednak na posiedzeniu komisji. Decyzję skomentował wpisem w mediach społecznościowych. Zaznaczył, że nie rozumie tej decyzji i jest przekonany, że Prezydium Sejmu również inaczej oceni całą sytuację.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE