Podróże w czasach pandemii. Gdzie można wyjechać bez testów i kwarantanny?

Gdzie najlepiej pojechać w czasie pandemii? To pytanie zadaje sobie wiele osób. W zależności od kierunku musimy dobrze przygotować się do podróży. W wielu miejscach należy zaprezentować negatywny wynik testu na COVID-19, do innych w ogóle nie można się dostać.

Fot. Pixabay

Kiedy pogoda za oknem coraz gorsza, wielu Polaków planuje podróże zagraniczne. Po sezonie najczęściej jest mniej ludzi, a w części miejsc jest wciąż ciepło. Jak obecnie wyglądają podróże? W wielu państwach konieczny jest negatywny wynik testu na koronawirusa. Do innych wcale nie wyruszymy. Takim państwem jest Izrael, Cypr, Czechy czy Węgry. Te miejsca są obecnie zamknięte dla ruchu turystycznego.

Jeśli nie chcemy przedstawiać testów i przebywać na izolacji najlepszym kierunkiem jest Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja, Włochy czy Francja. Warto jednak pamiętać o obowiązujących zasadach w danym kraju. W większości z nich są wprowadzone dodatkowe obostrzenia ze względu na wysoką liczbę zakażeń. Test należy pokazać między innymi na Słowenii, Słowacji czy w przypadku podróży do Niemiec. Jeśli test wykaże brak wirusa SARS-CoV-2 w organizmie, wtedy jesteśmy zwolnieni z kwarantanny. Takie badanie można też bezpłatnie wykonać tuż po przybyciu do danego kraju, np. na lotnisku.

Przed każdym wyjazdem warto jednak sprawdzić szczegółowe informacje, które pojawiają się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tam możemy dowiedzieć się jakie obecnie restrykcje dotyczą kraju, do którego chcielibyśmy się udać. Jednak jak apeluje MSZ, jeśli podróże nie są konieczne, warto je przemyśleć i odłożyć na czas kiedy wszystko wróci do normy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]