Sensacyjny sondaż! Trzy partie mają szansę wygrać wybory!

Sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl można nazwać sensacyjnym. Wskazuje on, że aż trzy partie mają szansę na zwycięstwo.

Fot. Witold Rozbicki/REPORTER

Różnica w poparciu dla trzech partii politycznych jest niewielka. nie bez znaczenia jest także start ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Na Prawo i Sprawiedliwość oraz jego koalicjantów z obozu Zjednoczonej Prawicy chce oddać głos 28 proc. ankietowanych. Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 24 proc. Na trzecim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni, która w sondażu zdobywa 22 proc. głosów.

W Sejmie znalazłaby się też Lewica z poparciem 10 proc., Konfederacja na którą chce zagłosować 7 proc. ankietowanych i PSL z poparciem 6 proc. Na inne partie chce oddać głos 3 proc. badanych.

Uwzględniono także scenariuszw którym Polska 2050 nie bierze udziału w wyborach. Wtedy Prawo i Sprawiedliwość mogłoby zdobyć 32 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska 31 proc.

Na kolejnych miejscach byłaby Lewica (12 proc.), Konfederacja (8 proc.) oraz PSL: (6 proc.). W tym przypadku odpowiedzi „inna partia” udzieliło aż 11 proc. ankietowanych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]