WHO: „Sama szczepionka nie zatrzyma COVID-19”

Światowa Organizacja Zdrowia przekazała, że sama szczepionka nie uratuje świata przez pandemią koronawirusa. Najważniejsze są wciąż obostrzenia i stosowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Fot. Shutterstock

Dwa światowe koncerny poinformowały, że są w ostatniej fazie testów na szczepionkę i wkrótce zostaną przekazane do dystrybucji. Cały świat z optymizmem czeka na ten czas. Szef Światowej Organizacji Zdrowia podczas konferencji przekazał, że szczepionka na pewno ułatwi wiele, natomiast nie należy się przedwcześnie cieszyć.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia powiedział w poniedziałek, że szczepionka sama w sobie nie powstrzyma pandemii koronawirusa. Najważniejsze jest wciąż zachowanie odpowiedzialności i stosowanie się do zaleceń. Również nadzór będzie musiał być wciąż kontynuowany, nadal będą wykonywane testy, a osoby chorę będą kierowane na kwarantannę. Zaznacza, że czeka nas jeszcze długa droga.

„Szczepionka uzupełni inne narzędzia, które posiadamy, a nie zastąpi ich.”

-powiedział podczas konferencji w Genewie szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodał, że dostawy szczepionek na początku będą znacznie ograniczone, a w pierwszej kolejności dostawać je będą pracownicy służb zdrowia, osoby starsze i najbardziej zagrożone.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]