Zaskakujący objaw COVID-19. Część osób traci pamięć!

Jak informują naukowcy z Towarzystwa Lekarzy Rodzinnych Hiszpanii, osobom z koronawirusem towarzyszyć może ponad 30 różnych objawów zakażenia. Wśród nich występują żadne dolegliwości, ale często bardzo niebezpieczne.

Fot. Pixabay

Towarzystwo Lekarzy Rodzinnych Hiszpanii przekazało wyniki badań, które przeprowadzono od lipca do października. Wynika z nich, że podczas przechodzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 może towarzyszyć nam nawet 36 różnych objawów.

Badania przeprowadzono na 2000 uczestników z potwierdzonym wynikiem testu na COVID-19. Jak się okazało, najczęstszym problemem występującym u osób zakażonych jest ogólne złe samopoczucie i zmęczenie. Prawie 96% ankietowanych odczuwało te objawy. Następnie wiele osób skarżyło się na bóle głowy, apatię i bóle mięśni. Prawie 80% osób miało duszności. Wśród często występujących objawów były również zaburzenia nerwowe i psychiczne. Ponad 78% pacjentów odczuwało trudności w koncentracji, poczucie lęku, a prawie 73% miało chwilowe braki pamięci!

Jak wyniknęło z badań naukowców, znacznie częściej objawy wirusa SARS-CoV-2 występowały u kobiet. Mężczyźni lepiej znosili zakażenie i często ich dolegliwości nie były tak ciężkie. Najcięższe objawy w większości znikały zaledwie po kilku dniach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]