Zmarł kolejny legendarny polski piłkarz! Grał w reprezentacji Polski

W wieku 72 lat zmarł legendarny piłkarz, Adam Musiał. Był reprezentantem Polski w piłce nożnej i medalistą mistrzostw świata. Informacje przekazał Zbigniew Boniek. 

Fot. Kraków w Pigułce

Zaledwie w ciągu ostatnich kilku dni pożegnano wielu wybitnych sportowców. Wśród nich był między innymi Benedykt Krysik, Andrzej Tomczyk czy Andrzej Prawda. Wczoraj odszedł również Adam Musiał, wybitny sportowiec. Grał w barwach biało-czerwonych podczas mistrzostw świata w Niemczech w 1974 roku.

Informacje o śmierci piłkarza przekazał prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Adam Musiał miał 72 lata.

 

Śmierć piłkarza skomentował również minister kultury i sportu, Piotr Gliński. „Odszedł Adam Musiał, lewa obrona, Krakus, piłkarz najlepszej drużyny świata w 1974 roku. Cześć Jego Pamięci!”- napisał krótko we wpisie na Twitterze.

Adam Musiał grał na stanowisku obrońcy w latach 60-tych i 70-tych. Przez wiele lat związany był z klubem Wisła Kraków. 34 razy występował w reprezentacji Polski, z którą sięgnął po medal mistrzostw świata. Prywatnie był ojcem Tomasz i Macieja Musiała, którzy również związani są ze sportem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]