Jeleń uderzył w samochody. Pojazdy uszkodzone, zwierzak pobiegł dalej

18 listopada po godzinie 20:00 na drodze krajowej K28 na terenie Maków Podhalański – Dolny. Jeleń wtargnął wprost przed samochód marki Toyota. Kierująca nie miała możliwości reakcji i najechała na zwierzę, które z kolei wyskoczyło na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się kierujący oplem.

Po zderzeniu z oplem zwierzę ponownie uderzyło w toyotę – uszkadzając jej bok. Pomimo trzykrotnego uderzenia przez samochody, jeleń pobiegł dalej. Kierowcy nie odnieśli obrażeń ciała, ale ich pojazdy zostały poważnie uszkodzone.
Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do kolizji z udziałem zwierząt leśnych dochodzi bardzo często po zmroku w porze jesiennej. Nie jest regułą, że możemy je spotkać tylko na drogach wiodących przez lasy lub w pobliżu łąk. Przedstawiany przykład pokazuje, że dzikie wierze możemy spotkać również w mieście lub pomiędzy zabudowaniami domów. Jeżeli widzimy zwierzę znajdujące się w pobliżu drogi, należy od razu zwolnić. Nigdy nie wiemy, jak się zachowa i czy nie spróbuje w ostatniej chwili wbiec na drogę.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE