Kiedy szczepionka? Pfizer podał możliwe terminy

Pfizer podał możliwe daty dostarczenia szczepionki. To nie wszystko, okazało się bowiem, że naukowcy koncernu pracują nad ulepszoną wersją specyfiku, która nie będzie potrzebowała tak niskiej temperatury przechowywania.

Fot. Pixabay

Największa obawa wszystkich rządów dotyczy dystrybucji szczepionki. Musi ona być przewożona w temperaturze -70 stopni Celsjusza. To duże utrudnienie dla wielu krajów rozwijających się.

Reuters poinformował, że Pfizer i BioNTech pracują nad udoskonaloną wersją szczepionki, która nie będzie wymagała bardzo niskiej temperatury przewożenia.

Szczepionka ma zostać zatwierdzona do użytku najprawdopodobniej w drugiej połowie grudnia. Pfizer poinformował, że do końca roku powstanie 50 mln dawek. Ponieważ każda osoba musi być zaszczepiona dwa razy to zaszczepić będzie można 25 mln ludzi. Do końca 2021 roku wyprodukować będzie można 1,3 mld dawek. Umowy na ich dostarczenie podpisały już kraje UE, USA, Wielka Brytania, Kanada i Japonia. Można więc przewidzieć, że pierwsze dawki będą docierać do Polski w 2021 roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]