Kierował pojazdem. Miał ponad 3 promile! Chciał wręczyć łapówkę policjantom

Kilka dni temu, andrychowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na terenie Wieprza. Jak wynikało z ustaleń, styl jazdy kierującego audi wskazywał, że może być on nietrzeźwy.

Fot. Pixabay

Zwróciło to uwagę innego kierującego, który ujął kierowcę w chwili, gdy ten zatrzymał się na parkingu. Na miejsce został wezwany patrol policji. Mieszkaniec gminy Wieprz został przebadany przez nich na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3,2 promila. Wtedy też mężczyzna postanowił wręczyć policjantom 350 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Wówczas został zatrzymany i przewieziony do andrychowskiej jednostki. Następnego dnia, mieszkaniec gminy Wieprz, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za próbę przekupienia policjantów. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]