Minister zdrowia o świętach. Pojawiły się rekomendacje!

W dzisiejszym wywiadzie opublikowanym w „Super Expressie” minister zdrowia przekazał rekomendacje dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Zaapelował, aby spędzić je w gronie najbliższej rodziny.

Fot. Shutterstock

W Polsce wciąż liczba przypadków jest bardzo wysoka. Wiele osób zastanawia się jak w tym roku będą wyglądały święta, czy będą wprowadzone obostrzenia, tak jak to zostało zrobione na Wielkanoc. Adam Niedzielski wypowiedział się w rozmowie z „Super Expressem” na temat rekomendacji na święta Bożego Narodzenia.

Jeśli chodzi o święta, które zbliżają się wielkimi krokami, minister uważa, że powinno się je spędzić tylko z najbliższą rodziną. Zarekomendował, aby nie spotykać się w większym gronie. Adam Niedzielski zaznaczył, że pomimo obniżenia się liczby dobowych przypadków ciągle powinna towarzyszyć naszej świadomości możliwość wprowadzenia kwarantanny narodowej.

„Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W Większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia.”

-wytłumaczył. Dodał, że nie chce popełnić błędu Czech, które wiosną miały bardzo niski wskaźnik zakażeń, a teraz problem pandemii wrócił do nich ze zdwojoną siłą. Dlatego nie zgodzi się na luzowanie obostrzeń.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]