„Zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe”. Rząd poinformował, że ferie będą się różniły od poprzednich

Rząd zaprezentował program „100 dni solidarności w walce z COVID-19”. Wiadomo już, że o świętach z rodzicami czy dziadkami możemy zapomnieć. Plan zakłada jednak, że w ferie również zostaniemy w domach.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

W przeciwieństwie do poprzednich ferii, przerwa w nauce w 2021 roku zostanie zorganizowana w tym samym czasie. To jednak nie wszystko, gdyż z informacji na stronie gov.pl wynika, że wszyscy zostaną w domach.

„Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe” – czytamy na stronie.

Dowiadujemy się również, że rząd wesprze branżę turystyczną. „Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu” – informuje strona rządowa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]