Jest kolejna szczepionka na COVID-19! Wiadomo jaka jest jej skuteczność !

Opublikowano jaka jest skuteczność szczepionki opracowanej przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Jak się okazuje, poziom skuteczności jest zależny od dawkowania i może wynieść 70% i 90%.

Do tej pory inne koncerny tzn. Moderna i Pfizer deklarowały około 95% skuteczności ich szczepionek więc jak ocenia BBC, dzisiejsze ogłoszenie dotyczące nowej brytyjskiej szczepionki nie jest dużym sukcesem. Jednak jak dodają badacze, wszystko zależy od sposobu dawkowania. Tłumaczą, że podania dwóch dużych dawek daje skuteczność jedynie 70%, natomiast podanie jednej dużej i jednej małej dawki szczepionki podwyższa ją aż do 90%.

Jak zapewnia koncern, ich szczepionka jest znacznie tańsza, łatwiejsze jest jej magazynowanie i łatwiejszy jest sposób dystrybucji. Szczepionka AstraZeneca chroni przed infekcją koronawirusa osoby w różnych grupach wiekowych, jest skierowana zarówno dla młodych, jak i dla seniorów.

Prace nad szczepionką trwały 10 miesięcy. Już w czerwcu ogłoszono, że firma rozpoczyna nad nią pracę. Już wtedy tłumaczono, że dawki należałoby produkować jeszcze w trakcie badania, tak aby szybko odpowiedzieć na popyt, jeśli faktycznie okaże się skuteczna. Brytyjski rząd zamówił już 100 milionów dawek. Ma to wystarczyć na zaszczepienie 50 milionów osób.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]