Którą stację telewizyjną Polacy oceniają najlepiej? Opublikowano sondaż

Z danych opublikowanych przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że Polacy najchętniej oglądają i najlepiej oceniają Telewizję Polsat. Telewizja Polska ma najgorsze wyniki w historii!

Fot. Pixabay

CBOS przeprowadziło badanie dotyczące najlepszej stacji telewizyjnej. Analizę przeprowadzono na grupie 1133 osób na przełomie września i października. Brano pod uwagę zarówno stacje telewizyjne, jak i radiowe. Jak się okazuje, na pierwszym miejscu uplasował się Polsat z wynikiem aż 70%. Wśród rozgłośni radiowej najlepiej oceniana jest stacja RMF FM i zdobyła 59%.

Na drugim miejscu jeśli chodzi o telewizję jest stacja TVN z wynikiem 57%. W porównaniu z poprzednim rokiem jest to spadek 6%. Natomiast największym zaskoczeniem jest stacja TVP, którą pozytywnie oceniło 48% respondentów. To aż o 8 punktów procentowych mniej niż było ostatnio. Jak dodaje portal Press, najbardziej negatywnie wypowiadały się na temat Telewizji Polskiej osoby mające poglądy lewicowe, nieuczęszczające w praktykach religijnych, mieszkające w dużych miastach i z wyższym wykształceniem.

Stacje radiowe, które najbardziej przypadły do gustu to RMF FM , a następnie Radio Zet z 51% i Polskie Radio z 38%. Radio Maryja również znalazło się na liście i pozytywnie wypowiedziało się na jego temat 18% pytanych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE