Minister zdrowia o maseczkach: „Być może nie znikną wcale, nawet po pandemii”

Podczas rozmowy w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zwrócił uwagę, że maseczki mogą pozostać z nami jeszcze długo po zakończeniu pandemii.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Adam Niedzielski podczas porannej wizyty w RMF FM przekazał najważniejsze informacje dotyczące stanu epidemiologicznego w Polsce. Wypowiedział się między innymi na temat maseczek, szczepionek, a także skomentował słowa Edyty Górniak, która twierdziła, że w szpitalach leżą nie pacjenci, a jedynie statyści.
Minister Zdrowia zabrał głos w sprawie maseczek. Wiele osób uważa, że są one zbędne, szczególnie w otwartej przestrzeni. Inni już przyzwyczaili się do ich noszenia i weszło im to już w nawyk. Adam Niedzielski zaznaczył, że prawdopodobnie maseczki zostaną z nami na dłużej. Powiedział, że może być tak, że one nigdy nie znikną, nawet po zakończeniu pandemii COVID-19. Przekazał też kiedy można spodziewać się jej końca. Zdaniem ministra jeśli  szczepienia potrwają do końca wiosny, początku lata, koronawirus powinien zejść do takiego statusu jak inne choroby, np. grypa.
Jeśli chodzi o szczepionki to w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną medycy, służby mundurowe i osoby najbardziej narażone na zakażenie. Minister skomentował też krótko słowa piosenkarki Edyty Górniak odnośnie statystów w szpitalach. Niedzielski uznał, że poziom absurdu w internecie jest znacznie większy, niż przypuszczał, ale on nie ma teraz czasu czytać takich rzeczy.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]