Otwarcie galerii handlowych spowoduje wzrost zakażeń na święta?

Opublikowano badania, z których wynika, że co drugi konsument chciałby, aby galerie w okresie przedświątecznym działały w pełni, bez względu na epidemię COVID-19. Część osób jest jednak temu przeciwna, uważając, że spowoduje to znaczny wzrost zakażeń na Boże Narodzenie.

Fot. Piabay

Badania zostały przeprowadzone przez UCE RESEARCH na grupie 1026 Polaków, w wieku od 18 do 80 lat. Jak z nich wynika, ponad połowa chciałaby, aby rząd przywrócił od grudnia pełen handel w galeriach, bez względu na stan epidemiologiczny. Tylko 22,8% osób było przeciwko. Te osoby uważają, że galerie powinny otworzyć się dopiero wtedy, kiedy znacznie spadnie liczba zachorowań na koronawirusa w kraju. 26,6% pytanych osób nie miało zdania w tej kwestii.

Jak tłumaczy dr Urszula Kłosiewicz- Górecka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, głównym powodem, dla którego Polacy nie chcą otwierać galerii jest obawa, że nastąpi znaczny wzrost zachorowań na COVID-19 na święta i Nowy Rok. Wszystko ze względu na tłumy w galeriach. Dużo osób będzie w tym czasie chciało zrobić zakupy przedświąteczne, kupić prezenty. Dodatkowo, dni wolne od pracy wypadają w piątek i sobotę, a w niedzielę sklepy są zamknięte. To spowodować może ogromny ruch w placówkach.

Dobrym pomysłem są zatem zakupy online, zarówno spożywcze, jak i zakup prezentów. Jednak podczas takich zakupów często mamy dużo mniejszy do wyboru asortyment. Dodatkowo większość konsumentów nie wyobraża sobie odebrania możliwości robienia zakupów stacjonarnie, szczególnie w czasie przedświątecznym. Dla wielu jest to pewnego rodzaju tradycja.

Póki co premier Mateusz Morawiecki, podczas sobotniej konferencji przekazał, że ponowne otwarcie centrów handlowych nastąpi 28 listopada. Ma natomiast zostać wprowadzony najwyższy reżim sanitarny, aby wszystko odbywało się bezpiecznie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]