Szpitale w Małopolsce dostaną nowy sprzęt. Nie wiadomo kto będzie go obsługiwał

Małopolskie szpitale mają być zaopatrzone w kolejne dostawy sprzętu medycznego. Uruchomione zostały środki z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. To ponad 69 mln. zł. Pielęgniarki jednak nadal przygotowane są na strajk generalny. 

Fot. Shutterstock

Z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej uruchomiono 69 mln. zł. które mają trafić do szpitali w całym województwie.

Jak informuje Radio Kraków, pieniądze z Tarczy przeznaczone będą na zakup sprzętu do rezonansu magnetycznego, 11 tomografów, aparaty RTG i mobilny punkt poboru krwi.

We wszystkich małopolskich szpitalach mają się również pojawić bramki wejściowe do dezynfekcji.

Sprzęt jednak nie rozwiązuje problemów. Wciąż pod znakiem zapytania jest stanowisko pielęgniarek, które nie porzuciły myśli o strajku generalnym. Jak zapowiedział Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych od łóżek pacjentów w samej Małopolsce może odejść ponad 6 tys. personelu.

Pielęgniarki i położne domagają się opublikowania w końcu nowelizacji uchwały covidowej w której zagwarantowany jest 100% dodatek do wynagrodzenia dla całego personelu medycznego a nie tylko dla pracujących przy chorych na COVID-19

To właśnie pielęgniarki i położne miały być w pierwszej kolejności przeszkalane do obsługi kolejnych sprzętów medycznych w szpitalach tymczasowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE