Trzecia fala koronawirusa? Ekspert WHO ostrzega!

Ekspert współpracujący ze Światową Organizacją Zdrowia ostrzega przez trzecią falą wirusa SARS-CoV-2. Uważa, że jeśli Europa nie zbuduje niezbędnej infrastruktury, czeka nas kolejny atak pandemii COVID-19 na początku rok 2021. 

Fot. Shutterstock

Ekspert WHO David Nabarro przekazał, że jego zdaniem reakcja Europy na pandemię koronawirusa nie jest wystarczająca. Zaznacza, że jeśli nie pojawi się niezbędna infrastruktura, trzecia fala wirusa SARS-CoV-2 będzie  miała miejsce na początku przyszłego roku. Jego zdaniem decyzje podejmowane przez rządy mogą się źle skończyć. Jako przykład podał Szwajcarię, która zezwoliła na otwarcie stoków narciarskich. Jego zdaniem kraj poniesie poważne skutki tej decyzji.

W tej chwili pandemia zbiera największe żniwa we Włoszech, we Francji, w Niemczech czy w Polsce. Ekspert zaznacza, że aby podejmować kroki zmniejszające obostrzenia, należy najpierw poczekać na obniżenie liczby dobowych zakażeń. A wciąż jest ich bardzo dużo.

Jako wzór radzenia sobie z pandemią, naukowiec wskazał Azję. Uważa, że tam podejmowane są działania pomagające zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV2, a sami obywatele są bardzo odpowiedzialni i zaangażowani w walkę z COVID-19. Zwrócił uwagę, że tam wiele zakazów trwało bardzo długo i wszyscy się do nich stosowali. Dzięki temu udało się ograniczyć transmisję wirusa i obecnie nie notuje się tak wysokiej liczby zakażeń jak miało to miejsce na początku pandemii koronawirusa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE