Dobre wieści dla narciarzy. Wkrótce ogłoszenie

Ostatnie decyzje rządu przekazane przez premiera w sobotę, wstrząsnęły całą branżą turystyczną. Zawrzało szczególnie na Podhalu. Chodzi o zamknięcie stoków narciarskich oraz skumulowane ferie. Klamka jednak jeszcze nie zapadła. 

Fot. Pixabay

Jak informuje Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, skumulowane ferie to utrata 90% rocznego zarobku.

Decyzja premiera zmroziła chyba wszystkich instruktorów jak i właścicieli stoków. Przygotowania do tego sezonu trwają przez cały rok, niezależnie od pogody. Nawet brak opadów śniegu nie zdoła odstraszyć branży narciarskiej. Stąd zakupiono sprzęt i rozpoczęto naśnieżanie tras.

Przygotowania do sezonu zimowego trwają cały rok bo często zarobek z tego okresu musi na cały rok wystarczyć. Sobotnie oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego zmroziło instruktorów narciarstwa jak i całą branżę.

Władze Zakopanego wraz z gminami ościennymi wyraziły swój apel do rządu o zmianę decyzji w sprawie skumulowanych ferii. Dla wielu to może oznaczać bankructwo.

Pojawiło się  jednak światełko po wpisie wicepremiera Jarosława Gowina, który poinformował o wypracowanym protokole sanitarnym z branżą narciarską. Rozmowy zostały podjęte a wicepremier obiecuje, że wkrótce będzie można ogłosić dobre wieści dla narciarzy.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]