Koniec z jazdą „na zderzak”. Piesi na przejściach już bez telefonów. Nadchodzą zmiany

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ruchu drogowym. Wedle projektu kończy się jazda na tzw. „zderzak”. Odległość między samochodami na autostradach i drogach ekspresowych zwiększy się. Zmniejszy się natomiast dozwolona prędkość w terenie zabudowanym nocą. Piesi natomiast mają jeden dość istotny warunek. 

fot. Pixabay

Wedle projektu, w nocy zostanie ograniczona dozwolona prędkość w terenie zabudowanym do 50 km/h. Obecnie jest to 60 km/h

Projekt dotyczy również zwiększenia bezpieczeństwa na autostradach i drogach ekspresowych. Minimalna odległość od poprzedzającego samochodu poruszającego się z prędkością np. 100 km/h będzie wynosić 50 m. a przy prędkości 120 km/h będzie wynosić 60 m.

Zmienią się również przepisy dotyczące pieszych. Na przejściach z pasami, pieszy będzie miał pierwszeństwo pod warunkiem jednak, że nie korzysta w tym momencie z telefonu komórkowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]