Mała liczba testów czy epidemia wygasa? Minister zdrowia odpowiada

We wtorek Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 tys. zakażeń koronawirusem, co jest dużym spadkiem w porównaniu z ostatnimi dniami. Czy epidemia wygasa czy to po prostu mała ilość wykonanych testów? Minister Zdrowia odpowiada.

Fot. Łukasz/Kraków w Pigułce

Poprzedniej doby potwierdzono nowych 10 139 przypadków zakażeń koronawirusem. Jednocześnie wykonano 33,7 tys. testów. Nadal na pierwszym miejscu jest województwo mazowieckie w którym wykryto poprzedniej doby 1166 zakażeń. Województwo Małopolskie jest dopiero na 11 miejscu, choć 486 osób to i tak dużo.

Jeżeli chodzi o liczbę badań, to ta liczba informuje nas, na jakim etapie epidemii jesteśmy. Rzeczywistość wygląda w ten sposób, że im mniej jest pacjentów objawowych, tym rzadziej się zgłaszają na testy. To są naturalne konsekwencje – mówi minister Niedzielski w programie „Newsroom” WP. Dodaje też, że 10 tys. pozytywnych wyników to i tak bardzo dużo i ciężko na razie mówić, że epidemia odpuszcza.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]